Detail: Hviezdoslavov Kubín 2019

Hviezdoslavov Kubín 2019

17.04.2019 - 30.04.2019

Výsledky okresného kola v prednese detí Hviezdoslavov Kubín 2019
Topoľčany 17. apríla 2019


I. kategória

prednes poézie

1. Linda BELÁŇOVÁ, ZŠ Bojná
Julian Tuwim: Rušeň

2. Agáta SEGEŠOVÁ, ZŠ sv. Don Bosca, Topoľčany
Milan Rúfus: Ako išlo vajce na vandrovku

                                   
3. Adriana FLIEGOVÁ, ZŠ sv. Ladislava, Topoľčany
Tomáš Janovic: Týždeň s tetou gumou
         
3. Martin BLANÁRIK, ZŠ Krnča
Gejza Gejzer: Bájka o zebre
   
prednes prózy

1. Dominika ŠATKIVSKÁ, ZŠ Škultétyho ul., Topoľčany
Silvia Havelková: Ako sa moľa vydávala

   
2. Marco MAJGOT, ZŠ Škultétyho ul., Topoľčany
Daniel Hevier: Pinky Bum a horoskopy
    
3. Lucia ČIŽLÁKOVÁ, ZŠ sv. Ladislava, Topoľčany
Daniel Hevier: S nosom na prechádzke

ČU Adela PÁLEŠOVÁ, ZŠ sv. Don Bosca, Topoľčany
Gabriela Futová: Trapoška

II. kategória

prednes poézie   
                    
1. Mária BARÁTOVÁ, ZŠ s MŠ Prašice
Valentín Beniak: Pamodaj šťastia, lavička


2. neudelené
 
3. Stanislava KEPTÚNOVÁ, ZŠ sv. Ladislava, Topoľčany
Valentín Šefčík: Biela móda
 
prednes prózy

1. Hana KONCOVÁ, ZŠ Tribečská ul., Topoľčany
Zvonimir Balog: Skvelá mátoha

   
2. Nela KUPCOVÁ, ZŠ Tribečská ul., Topoľčany
Marie Majerová: Robinsonka

3. Karolína PAŠKRTOVÁ, ZŠ s MŠ Nitrianska Blatnica
Gabriela Futová: Hrdinka. Príbeh podľa Eriky
         
3. Jasmína PASTIERIKOVÁ, ZŠ sv. Don Bosca, Topoľčany   
Lucy Maud-Montgomeryová: Anna zo zeleného domu       

III. kategória

prednes poézie

1. Matej BELAN, ZŠ Bojná
Ľubomír Feldek: Báseň na obranu detí                                

2. Lea JANČOVIČOVÁ, ZŠ sv. Don Bosca, Topoľčany
Pavel Koyš: Túžba po mori

                   
3. Laura VALACHOVÁ, ZŠ sv. Ladislava, Topoľčany      
Miroslav Válek: Len tak

3. Jakub REMEŇ, ZŠ s MŠ Solčany
Milan Rúfus: Či jesto pravda na svete

prednes prózy

1. Natália GIECIOVÁ, ZŠ Tribečská ul., Topoľčany
Jacqueline Wilsonová: Tajomstvá

                
2. Marianna MAJGOTOVÁ, ZŠ Škultétyho ul., Topoľčany
Barbora Škovierová: Ako kolibrík
               
2. Michaela SUCHÁŇOVÁ, ZŠ sv. Ladislava, Topoľčany
Daniel Hevier: Smútok za Johnom Lennonom

3. Patrik JANJIC, Gymnázium Topoľčany
Marek Vadas - Som chlapec z knihy                          

Tribečské osvetové stredisko navrhuje organizátorom krajského kola, aby zaradili do súťažného programu aj recitátorov z druhých miest, ktorých meno je napísané červeným písmom.



máj 2019

Tribečské osvetové stredisko v Topoľčanoch
Stummerova 385/16
Topoľčany 95501
tel.:038/ 7629811, fax: 038/ 7629813
email: toposveta@toposveta.sk
https://www.facebook.com/toposveta